EBA Cocktail Week

Tartu Cocktail Week kohtunikud

Tartu Cocktail Week ajal käis vilgas hindamine, nii meie heade külaliste kui ka kohtunike poolt.

Kohtunikud külastasid kõiki baare, maitsesid kõiki kokteile ja andsid oma hinded, et leida just see parim baar, baarmen, kategooria kokteil jm.

Raske töö, aga keegi peab ju seda tegema.

Saame tuttavaks selle aasta kohtunikega.

LIINA RÄTSEP

Liina on teenindussektoris töötanud pea 18 aastat, peamiselt teenindaja ja baaridaamina.
Suurem huvi kokteilimaailma vastu tekkis peale kokteilivõistlust aastal 2008, kus mõned tuttavad kbaarmenid võtsid osa – see tundus eriti põnev! Luua midagi uut ja ise!
Sealt edasi oli üks kindel samm, mida astuda järgmiseks – liituda Eesti Baarmenite Assotsiatsiooniga. EBA ühendab Eesti baarmenid üheks suureks pereks.
Liina pani endale eesmärgiks osaleda võimalikult paljudel kokteilivõistlustel, et koguda kogemusi.
2017. aastal tuli esimene suur tiitel, milleks oli Eesti meister alkoholivabade kokteilide valmistamises. Teine suur võit tuli samal võistlusel aastal 2020, millega Liina jõudis maailmameistrivõistlustel neljandale kohale ja sai ka “Parim Innovatsioon” auhinna.
Liina on EBA juhatuses olnud alates 2016 aastast ja nüüdseks jookseb tal ka teine aasta EBA presidendina.
Liina peab lugu tasakaalus kokteilidest. Alati on põnev kuulata lugu, mis seisab kokteili sünni taga, miks pandi kokku sellised koostisosad ja kust baarmen sai inspiratsiooni.  

REGERI ZOO

Regeri Zoo on olnud baarmen juba 12 aastat, kelle kokteilid on inspireeritud laiast maailmast ja on alati peensusteni lihvitud.

Regeri alustas oma baarmeni karjääri 2011 aastal Birminghamis, Inglismaal barback-i ehk “jõhvikana”. Eestisse tulles asus ta tööle Meat Marketi restorani.

Pärast baarmenite algkoolitust BarProfis, hakkas ta intensiivselt kokteilivõistlustel osalema. Regeri on esindanud Eestit nii Sydneys kui ka mujal Euroopas, Bacardi Legacy võistlustel ja Miamis, WorldClass baarmenite maailmameistrivõistlustel.

Ta jagab oma nippe ja trikke kokteilimaailmast pea igal sammul ja seetõttu on peaaegu kõik kokteile pakkuvad Tartu lokaalid ja baarid tema käe alt läbi käinud.

Oma baarielu jooksul on ta juhtinud baariprogrammi Meat Marketis, Kolm Tilli restoranis, Pepe’s Bistros ja pidanud ka enda tiki stiilis baari Riki-Tiki.

Ligi aasta otsa tegi Regeri ka brand ambassadori tööd, esindades maailma esimest pudeldatud kokteili – Hartwall Long Drinki ja palju muid kangeid ja lahjemaid tooteid, millega kokteile valmistada.

Nüüd Tartu Cocktail Week-i ajaks on ta tagasi Tartus, kus ta hetkel tegeleb enda kokteilibaari ehitamisega.

Kogu tema stiil põhineb ideel: flavour is king!

KARINA TAMM

Karina on baari- ja teenindusmaasikul toimetanud veidi enam kui 10 aastat.

Selle aja jooksul on ta dirigeerinud mitmeid baare, osalenud lugematul hulgal võistlusel nii Eestis kui välismaal, võitnud kõrgeid autasusid ning koolitanud tuhandeid kokteilihuvilisi ja baarmene.

Tema suurem huvi kokteilimaailma vastu sai alguse esimesel baaritööl, kiiretempolises kokteilibaaris Lounge24.

Töökaaslaste eeskujul astus ta EBA liikmeks ning hakkas tegelema ka võistlemisega. Oma suurimaks saavutuseks peab Karina IBA maailmameistrivõistluste 2018. aasta üldvõitu, mis pärjas ta “World Bartender of the Year” tiitliga.

Karina peab oma toimetustes, aga ka baaripidamisel, lugu ringmajandusest ning rohelisest mõtteviisist.

Selle kõrval hindab ta kõrgelt külalislahkust, kohalike maitseid ning uuenduslike ja ennekuulmatuid koosisosi nii joogis, kui söögis.

Mis baare siis kohtunikud külastasid ja hindasid?

Parimatest parimad selguvad juba laupäeval, 30. septembril algusega kell 17.00 Tartu Cocktail Week afterpartyl Hugos.

Privacy Preference Center