EBA Cocktail Week

Maitseküllased elamused Tallinn Cocktail Week’il

Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni (EBA) eestvedamisel toimus 24.september – 02.oktoober 2021 pealinnas neljandat korda meeleolukas Tallinn Cocktail Week.

Osalejaid oli sellel korral kokku 19 – Butterfly Lounge, Fotografiska Restoran, Fono, Frank, Horisont, KaiF, Kotzebar, Little Secret, Metsis Drinkery, NOK NOK, Nümf, Oasis Restoran, Odeon, Parrot MiniBar, Restoran Pegasus, Restoran Rudolf, Tallink City Hotel, Terminal Records & Bar ja Venus Bar.

Selle aasta teemaks olid soojad kokteilid ning iga lokaal valmistas ette erilise kokteilimenüü, mis koosnes kolmest joogist:

 • Soe kokteil – iga lokaali eriline soe kokteil
 • Mokteil – alkoholivaba kokteil
 • Bartender’s choice – vabal valikul koostatud retsept

Kokteilinädala raames toimus lokaalides rekordarv üritusi – kokku 26! Sealhulgas viski, džinni, konjaki ja rummi masterclassid, meelierutav kokteiliõhtu parfüümide sobitamisega Ambra Perfume Shop’i poolt ning ka mitmeid meeleolukaid baarirahva võistluseid.

Lisaks leidsid aset ka lõbusad külalisbaarmenite vahetused heade sõpradega. Ansis Ancovs (Rooster Rojo), Eddie E. Rudzinskas (Cocktails 4 You), Justs Kiščenko (Crosskeys Gin & Riga Black Balsam) ja Rihards Onzuls (Beam Suntory) trikitasid paari päeva jooksul mitme baarileti taga ning valmistasid imelisi kokteile.

Nädala keskel toimus ka X Eesti Baarmenite Meistrivõistlused alkoholivabade kokteilide valmistamises. Kokteile hindasid Eesti ja välismaa tunnustatumad sommeljeed ja toiduajakirjanikud. 2021 meistriks tuli Karina Tamm restoranist Oasis, kes sõidab Eestit esindama järgmistel alkoholivabade kokteilide maailmameistrivõistlustele Prahasse.

 

Parimatest parimad – rahvahääletuse ja žürii tulemused

Tallinn Cocktail Week’i online rahvahääletusest võttis osa üle 400 inimese, ning väga edukalt võitis kõik kolm tiitlit restoran NOK NOK:

 • Parim lokaal – NOK NOK
 • Parim kokteil – SUVI – Rüübe tšilli-mustasõstra käsitööviin, laimimahl, šampanjasiirup, värske maasikas, munavalge
 • Parim baaridaam (juba teist aastat järjest!) – Jana Mituneviych

 

Lisaks rahvahääletusele, hindas sel aastal kokteile ka joogikultuuri spetsialistidest žürii. Kohtunikud Ene Ojaveski (Eesti Sommeljeede Erakool), Paap Uspenski (I Land Sound) ja Margit Kikas (EBA Nõukoda) külastasid kõiki lokaale, maitsesid TCW kokteile ning valisid oma lemmikud.

 

Žürii lemmik kokteil(id)

 • Kokteil: Fake Tears For Real Bitches

Koostisosad: Coconut oil washed Espolon, agaave, laim

Lokaal: KaiF Baar

Žürii kommentaar: “Kristallselge ja ülimaitsev! Heas tasakaalus, huvitav õlisus, väga elegantne!”

 

 • Kokteil: Aloe & Basil Daiquiri

Koostisosad: Plantation 3 stars rumm, prantsuse aperatiiv, Angostura apelsini bitter, salvei- ja meesiirup, basiilik, aloe vera vaht ning kaunistuseks basiilik.

Lokaal: Parrot MiniBar

Žürii kommentaar: “Eriliselt värskendav mõnus maitseküllane elamus!

 

Žürii lemmik baarmen/baaridaam

 • Baarmen: Robert Kala

Lokaal: Kotzebar

Žürii kommentaar:  “Robert oma tohutu elukogemusega maailma erinevate nurkade baarides on tõsiselt värskendav inimene meie baariskeenel. Lihtsalt värskendav on näha (ja maitsta) põhjalikult läbitöötatud tooraine kasutamist kokteilide valmistamisel.“

 

 • Baaridaam: Karina Tamm

Lokaal: Oasis Restoran

Žürii kommentaar: “Karina on 2021 Eesti Meister Alkoholivabade Kokteilide valmistamises ning alkovaba joogi rõhku on Oasise menüüs tugevalt tunda – kõik TCW kokteilid olid saadaval ka ilma alkoholita. Miljöö on mõnus ning Karina osavus ning super hoolitsev teenindus jättiski meile äärmiselt sügava mulje.“

 

Žürii lemmik baar

 •  KaiF

Žürii kommentaar: “Väga mõnus rahulik miljöö, suurepärase personaalse asjaliku teenindusega! Täiesti märkamatult möödus terve tund, nii vahetu ja sõbralik õhkkond. Palun külastage KaiF’i, te tunnete end alati hästi vastuvõetuna!”

 

Eesti Baarmenite Assotsiatsiooni (EBA) president Taavi Tenso kommenteeris: „Mul on väga hea meel, et Cocktail Week läheb iga aasta ainult suuremaks ja paremaks, seda eelkõige tänu kõigi tublile tööle! Suured tänud kõigile osalejatele, sponsoritele, külalistele ja korraldustiimile.“

Sügav kummardus ka Tallinn Cocktail Week 2021 sponsoritele – Amber Distribution Estonia, Balmerk, Gemoss, Junimperium Distillery, Liviko Distillery, MV Group Distribution Estonia, Pernod Ricard ja Prike.

Näeme juba tuleval kokteilinädalal, mis toimub järgmisel aastal Tartus!

Privacy Preference Center